logo

موسسه حسابداری چوب خط

صفر تا صد حسابداری را با موسسه حسابداری چوب خط تجربه کنید.
info@chuob-khat.com
09330542540

رشد تقاضای جهانی برای امنیت سایبری

بسیاری از ما  اغلب روزها از گزارش‌هایی مطلع می‌شویم که از واقعیت‌های خطرناک و عواقب ناشی از حملات سایبری خبر می‌دهند. این در شرایطی است که بدون داشتن یک نیروی دفاعی اثربخش در کسب‌وکارهای جهانی، در مقابل این حملات سایبری با تهدید گسترده‌ی داده‌هایی روبرو هستیم که منافع صدها هزار سازمان را در برگرفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران به نقل از «اکانتیک ایج»، پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد، تقاضای جهانی برای امنیت سایبری تا سال ۲۰۱۹ رشد زیادی پیدا خواهد کرد، به همین دلیل نیاز به متخصصان امنیت سایبری حرفه‌ای یک مسئله‌ی حیاتی است. از این رو، حسابرسان داخلی باید از برخی مهارت های اساسی مورد نیاز در امنیت سایبری به عنوان حرفه‌ای که توانایی ارزیابی اثربخشی کنترل‌های داخلی سازمان را دارد، برخوردار باشند تا در عین برخورداری از دانش و موقعیت برخورد با ریسک‌های بالقوه‌ی کسب‌و کارهای تجاری، به مهارت‌های لازم برای مقابله با ریسک‌های امنیت شبکه و اینترنت نیز مجهز باشند.
یک حسابرس داخلی به‌منظور تجهیز به این مهارت‌ها، باید با پروژه‌های امنیت سایبری در شرکت خود تعامل برقرار کند. چراکه شرکت‌ها به دنبال برقراری تعادل بین قدرت فنی و مهارت های نرم افزاری در تیم امنیت شبکه‌ی خود هستند، تا بتوانند بین مسائل مربوط به شبکه و مدیریت پایگاه داده‌ها و درک روش‌ها و فرآیندهای کسب و کار، ارتباط مناسب برقرار کنند.
نتایج برخی نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد، مهارت‌های امنیت سایبری، دومین حوزه‌ی دچار کمبود استعدادها در پی‌رشد بازارهای هوشمند نوظهور است. به ویژه صنعت بانکداری که یک حوزه‌ی بسیار با اهمیت است و نیازمند متخصصانی است که ضمن درک کنترل‌های داخلی اجرایی، قادر باشند تا نقاط آسیب‌پذیر را شناسایی نمایند.

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت